Grupa Odnowy Wsi 


W lipcu 2014 nasza wieś została zakwalifikowana do Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”. Na zebraniu wiejskim została wybrana pięcioosobowa Grupa Odnowy Miejscowości, której liderem została pani Halina Mikos. Grupa od razu wzięła się do pracy. 

Stworzyliśmy projekt na konkurs grantowy "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla" ogłoszony przez wojewódzki Urząd Marszałkowski w Olsztynie. 
Konkurs wygraliśmy i otrzymaliśmy dotację blisko 10 000 zł co wraz z wkładem własnym w postaci zarówno gotówkowej jak i robocizny wystarczyło na siłownię na wolnym powietrzu składającą się z pięciu urządzeń angażujących wszystkie grupy mięśniowe.

W 2015 ponownie wzięliśmy udział w konkursie. Tym razem potrzebowaliśmy pieniędzy na budowę altany integracyjnej. Dotację otrzymaliśmy i altana została wybudowana, na drugą pieniądze wyasygnował nasz nieoceniony pan sołtys z funduszu sołeckiego. Przynajmniej na głowy nam nie pada podczas zebrań wiejskich, gdy akurat pogoda nie dopisze. No i jest miejsce na imprezy :-)Stwórz swoją stronę internetową lub sklep internetowy z Mozello.

Szybko, łatwo, bez programowania.

Zgłoś nadużycie Dowiedz się więcej