Rekownica
i jej mieszkańcy

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Rekownica

  Zebranie założycielskie Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Rekownica odbyło się 3 marca 2012 roku. Wzięło w nim udział 21 osób. 27 kwietnia Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym i zyskało osobowość prawną.

Działalność Stowarzyszenia ma na celu integrację mieszkańców wsi poprzez organizowanie wycieczek o charakterze edukacji przyrodniczej (Kadzidłowo, Popielno,Rezerwat Szast itp:) lub historycznej (Malbork, Olsztynek). Latem od 2014 roku organizowany jest również spływ kajakowy rzeką Omulew. Corocznie organizowane jest sprzątanie wsi i okolicy zakończone festynem wiejskim. W 2013 roku członkowie Stowarzyszenia posprzątali i ogrodzili teren cmentarza wiejskiego w Rekownicy. Ze środków Stowarzyszenia na cmentarzu została postawiona tablica z treścią historyczną oraz odnowiony Krzyż.

Działalność Stowarzyszenia poza składkami członkowskimi jest dofinansowywana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Gminę Jedwabno oraz okoliczne nadleśnictwa: Szczytno, Jedwabno, Wielbark, a także nieco bardziej odległe Spychowo. W chwili obecnej Stowarzyszenie liczy sobie 40 członków. Zapisało się bowiem kilkunastu letników oraz kilka osób z pobliskich miejscowości.

Stwórz swoją stronę internetową lub sklep internetowy z Mozello.

Szybko, łatwo, bez programowania.

Zgłoś nadużycie Dowiedz się więcej