Rekownica
garść informacji

Co się dzieje we wsi

Rekownica przez lata była jedną z tych smętnych wiosek, w których nic się nie dzieje, ludzie siedzą po domach i co najwyżej czasem wyglądają przez okno. Zmieniło się to kilka lat temu za sprawą dwóch osób. Pana Stanisława Kaczmarczyka, naszego wspaniałego sołtysa oraz pana Jarosława Frąckowiaka, który powołał do życia Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rekownica. 

co było wcześniej to niech ktoś mi podsunie, bo mnie tu nie było

W 2014 roku wieś otrzymała w użytkowanie od wójta gminy Jedwabno plac o powierzchni około 4000 m2. Przedtem imprezy wiejskie odbywały się na niewielkim placyku w centrum wsi. Zagospodarowanie placu rozpoczęliśmy od splantowania, wycięcia zbędnych (większość została) drzew, wytyczenia ścieżki zdrowia oraz przebiegu ogrodzenia. Następnie został zrobiony piękny, drewniany płot z przodu działki, wraz z ozdobną bramą. To wszystko było zrobione jeszcze w 2014. W tymże roku na placu została usytuowana siłownia na wolnym powietrzu, której otwarcie odbyło się 22 listopada.

W 2015 kontynuowaliśmy zagospodarowywanie placu. Plac został ogrodzony do końca, znaczy się z boków i z tyłu, ale już nie drogim płotem drewnianym, ale zwykłą siatką. Zostały też wybudowane dwie piękne wiaty-altany przez naszych miejscowych przedsiębiorców ze środków: z funduszu sołeckiego oraz z Urzędu Marszałkowskiego poprzez wygrany konkurs.

W 2015 na placu odbyły się nie dwie, jak w poprzednich latach, lecz 3 duże imprezy, w czym jedna była urządzona wspólnie z sąsiednią wsią - Piduniem. Altany służą nam również jako miejsce zebrań wiejskich a także - prywatnych spotkań.

W przyszłym roku chcielibyśmy urządzić plac zabaw dla dzieci, co niestety napotyka spore trudności. Większość funduszy, jakie z różnych źródeł ewentualnie moglibyśmy zdobyć może być przeznaczona na finansowanie inwestycji zaspokajających potrzeby osób zameldowanych na danym terenie. W naszej wsi dzieci zamieszkujących tu na stałe jest zaledwie kilkoro, nikt dla kilkorga dzieci nie zgodzi się finansować placu zabaw.Ale latem oraz wiosną i jesienią w weekendy przebywa tu bardzo wiele dzieci tzw mieszkańców sezonowych. We wsi i jej najbliższej okolicy znajduje się ponad 200 domów rekreacyjnych i dzieci, które tam przyjeżdżają nie bardzo mają co ze sobą zrobić. Zwłaszcza widoczne to jest na festynach i innych imprezach, jakie dosyć regularnie odbywają się latem na naszym placu gminnym.

Stwórz swoją stronę internetową lub sklep internetowy z Mozello.

Szybko, łatwo, bez programowania.

Zgłoś nadużycie Dowiedz się więcej